Rok 2011 v ryb. kroužku při DDM „Bludiště“ – Chodov

Ani v roce 2011 rybářský kroužek nezahálel a pilně se učil rybářským znalostem a chytání ryb.

Když roztál poslední sníh děti se šly podívat na břehy našich rybníků. Je smutné dívat se na to, jak zkušení dospělí rybáři po svém úspěšném roce nechávají na březích odpadky. Přitom jim rybářský řád výslovně ukládá, aby před zahájením lovu místo prohlédly a pokud je znečištěno řádně je uklidili. Zamyslete se, také doma, nebo na zahradě házíte odpadky po zemi? Asi ne ! Protože jste řádnými členy ČRS MO Božičany, tak i břehy rybníků a vodní plochy jsou částečně vaším pozemkem. Děti z rybářského kroužku vzaly pytle a šly po vás vše uklidit. Uklízela se Bílá voda, Pískovna 1 a 2 a jen z těchto rybníků se odneslo 5 plných pytlů odpadu. Na některých „flecích“ to bylo opravdu odporné, ale ani to nás neodradilo od naší práce.

Naše první výprava za rybami směřovala na Čerňák. Tam si poprvé po dlouhé zimě mohli mladí rybáři vyzkoušet vše, co se přes zimu naučili a své dovednosti zdokonalit. I během rybaření se děti učily novým věcem a vychytávkám, jak vzbudit v rybě pozornost a zájem o nástrahu. K rybolovu byl poskytnut i soukromý rybník Račák a požární nádrž v Chranišově, na které se konaly 25. 6. 2011 rybářské závody. Tímto závodem se ukončoval školní rok 2010/2011. Závodu se zúčastnilo 23 dětí a z toho 3 dívky. Celkem se chytilo 53 ryb, největší ryba byla kapr, který měřil 51 cm a chytil ho Aleš Mališ. Pořadí mezi chlapci bylo následující:

1. místo Josef Souček 182 bodů

2. místo Jan Kratochvíl 141 bodů

3. místo Aleš Mališ 138 bodů

a mezi dívkami :

1. místo Hanka Kopčová 120 bodů

2. místo Veronika Vašíčková 65 bodů

3. místo Karolína Peterlová 21 bodů

Dále se chytalo v areálu Spartak Chodov a to ne jen během rybářského kroužku, ale i každý pátek. Na tomto malém rybníčku se konaly rybářské závody dokonce dvakrát. Jednou na jaře

12. 6. 2011, kde bylo 18 dětí a chytilo se 54 ryb.

Umístění:

1. místo Jan Haura 142 bodů

2. místo Rudolf Juhas 122 bodů

3. místo Josef Souček 94 bodů

Podzimní rybářské závody pro děti se konaly 28. 9. 2011 a otevíraly další školní rok 2011/2012. Těch to závodů se zúčastnilo 19 dětí. Většina z těchto dětí začala v nadcházejícím školním roce navštěvovat i rybářský kroužek.

Umístění:

1. místo Josef Souček 234 bodů

2. místo Tomáš Vantura 220 bodů

3. místo David Gundacker 160 bodů

Po každém závodu byly všichni odměněni věcnými cenami, a protože to bylo pro děti, tak samozřejmě dostávaly i něco dobrého na zub.

Dokud nenapadl první sníh, chodilo se stále na ryby za každého počasí. Pak jsme se znovu přesunuli do DDM Bludiště v Chodově. Protože do kroužku začaly chodit nové děti, znovu jsme se učili rybářský řád a poznávání ryb, které žijí v našich vodách. Ti co již povolenku měly se ke konci roku učily vypisovat úlovkové lístky. A naši noví mladí rybáři dostanou po úspěšně složeném testu povolenku také. Od listopadu jsme měli také zamluvenou tělocvičnu na 2. ZŠ v Chodově, kam jsme chodili a stále chodíme trénovat rybolovnou techniku. Neslouží nám jen jako zábava, ale také se zde učíme nahazovat přesně a správným směrem na místa kam chceme. Věřím, že i ty to hodiny v tělocvičně pomohou mladým rybářům v  úspěšném lovu velkých ryb.

A co říci na závěr? Doufám a věřím, že následující rok 2012 bude stejně dobrý, snad i lepší než byl ten loňský. Děkuji všem, kteří pomáhají a podporují náš rybářský kroužek. Děkuji také sponzorům, kteří nám darovali věcné ceny a také dobroty, které pohladily naše bříška a bez nichž by se nemohly konat žádné závody. A co říct vám, vážení členové MO Božičany? Jděte příkladem našim ratolestem. I když to nejsou přímo vaše děti, tak v mnohých z vás mají své vzory.

 

S pozdravem trenérka a učitelka Hanka Pejšková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *