Dvakrát „O veliké rybě“

Oba příběhy mají mnoho společného. Ani jeden z rybářů neměl políčeno na rybu, kterou se mu podařilo ulovit, neměli patřičnou výbavu ani nástrahu. Oba zvolili nástrahu rostlinného původu a ulovili dravce. Pro oba byl úlovek neočekávaným překvapením a asi i doposud jejich největším úlovkem.

Ten první rybářský příběh se stal v Nové Roli na rybářském revíru 431 011 – Chodovský potok 1 – Koupaliště Nová Role dne 5.července okolo třetí hodiny odpoledne. Jeho hlavními aktéry byly člen našeho rybářského spolku Zdeněk Linha a sumec o délce 223 cm a váze 74 kg . Zdeňku Linhovi se podařilo sumce za asistence Miroslava Grimma dostat z vody na břeh.

Šťastný lovec měl nastraženo na kapra, „na těžko“ – měl na 32 vlasci a kaprovém háčku 2,0 nástrahu – foukanou pšenici. A pak už to bylo jako v pohádce, na pšenici přišel cejn a na stahovaného cejna skočil sumec a tento skok se mu stal osudným.

Rybář zdolával úlovek zhruba hodinu a tři čtvrtě a výsledek vidíte na fotografiích.

Ten druhý příběh se stal o kousek dál na revíru 431 032 Ohře 12 v chatové osadě na břehu řeky v části Nová Kyselka a tím šťastným rybářem byl rovněž náš člen Jiří Křesťan. Když se již chystal 16. června okolo 21.00 hod. zabalit vercajk a odebrat se k zaslouženému odpočinku na svou chatu, skočila mu na stahovanou nastraženou kukuřici kapitální štika. Po zhruba 50-ti minutovém souboji ji dostal ke břehu, kde na ni byl i jeho podběrák krátký a tak mu nezbylo nic jiného než skočit za milou štikou do vody, nasadit ji „kravatu“ a vynést ji na břeh. Zdolaná štika měřila 128 cm a vážila 14,8kg.

Trofej – vypreparovanou hlavu uloveného dravce – nabídl šťastný lovec k vystavení v naší společenské místnosti na „Kaskádě“ v Nové Roli.